bg

Adwokat Nowy Targ

Służę Pomocą!

Twój Adwokat w Nowym Targu

Polski porządek prawny pełen jest skomplikowanych i trudnych do zrozumienia przepisów, które często są modyfikowane. Z tego względu przydatna jest profesjonalna pomoc adwokata, która pozwala jednostkom właściwie chronić swoje interesy. W sieci znajdziesz tylko ogólnikowe wskazówki, które nie dają możliwości analizy konkretnego przypadku i nie są dopasowane do sytuacji indywidualnej osoby.

Jako doświadczony i kompetentny prawnik, zgłębię Twój problem, aby udzielić Ci właściwych porad. W mojej praktyce z pełnym zaangażowaniem podchodzę do wszystkich spraw, z którymi przychodzą do mnie Klienci. Wiem, że spór sądowy wiąże się z ogromnymi emocjami i stresem, dlatego staram się maksymalnie ułatwić moim Klientom przetrwanie tej trudnej sytuacji.

Prawo cywilne

Prawo rodzinne

Prawo karne

Prawo administracyjne

Prawo gospodarcze

Prawo nieruchomości

Kancelaria Adwokacka w Nowym Targu

Od pierwszego spotkania udzielam wskazówek dotyczących tego, jak zgromadzić materiał dowodowy, w jaki sposób rozmawiać z drugą stroną, oraz co należy uczynić, aby osiągnąć korzystny wyrok.

Mogę pomóc Ci sporządzić pozew o rozwód, wniosek o przyznanie opieki nad dzieckiem albo uchylenie obowiązku alimentacyjnego czy obniżenie bądź podwyższenie alimentów. Umiejętnie napisany pozew lub odpowiedź na niego może sprawić, że uda się osiągnąć sukces już na pierwszej rozprawie. Warto zatem powierzyć to zadanie osobie kompetentnej i zaangażowanej.

Moja kancelaria oferuje wsparcie aż do otrzymania prawomocnego wyroku przed Sądem Powszechnym. Do wszystkich moich Klientów podchodzę indywidualnie, mając na celu ich spokój i bezpieczeństwo. Jeżeli wolisz uniknąć drogi sądowej, mogę zaoferować Ci wsparcie w charakterze mediatora.

Prawnik w Nowym Targu

Zanim Twoja sprawa trafi przed oblicze sądu dobrze, abyś skonsultował się z osobą dobrze znającą temat prawa. Porada prawna otrzymana od wykwalifikowanego adwokata, może pozwolić Ci zaoszczędzić czas i nerwy. Z przyjemnością pomogę Ci przeanalizować warunki negocjowanego kontraktu i zabezpieczyć Twoje interesy. Doskonale czuję się w temacie prawa gospodarczego, dlatego udzielam porad dotyczących bezpiecznego prowadzenia działalności.

Moja znajomość prawa rodzinnego sprawia, że będę dla Ciebie wsparciem w sprawach tak trudnych, jak rozwód czy spór o prawo do opieki nad dzieckiem. Porada prawna przyda Ci się również, jeżeli jesteś wierzycielem i potrzebujesz kogoś, kto pomoże Ci odzyskać należność lub pokaże Ci sposoby osiągnięcia tego na drodze pozasądowej.

Niezależnie od tego, z jakim problemem przychodzisz, wspólnie na pewno wypracujemy korzystne rozwiązanie.

Prawo rodzinne

Wiem, że sprawy rodzinne należą do najbardziej zawiłych i trudnych dla stron. Z tego względu przykładam do nich szczególną wagę podczas porady prawnej czy reprezentacji w sądzie. W momencie, w którym rozpoczynamy współpracę, stajemy się partnerami w drodze do osiągnięcia Twojego celu. Jesteś informowany o działaniach, które podejmuje, dlatego zawsze wiesz, w jakim kierunku zmierza sprawa.

Chętnie odpowiadam na pytania i tłumaczę skomplikowane zagadnienia prawne. Nie musisz martwić się, jeśli nie rozumiesz wszystkich przepisów — jestem tu, żeby rozwiać twoje wątpliwości. Udzielę wsparcia w zakresie spraw takich jak:

 • Rozwód/Separacja
 • Alimenty
 • Ustalenie kontaktów z dzieckiem, ograniczenie władzy rodzicielskiej, pozbawienie władzy rodzicielskiej oraz ustalenie ojcostwa (uznanie ojcostwa, zaprzeczenie ojcostwa).
 • Spory o podział majątku (spadek)
 • Adopcja (adopcja zagraniczna)
 • Intercyza (umowy majątkowe małżeńskie)
 • Przymusowy ustrój majątkowy
 • Zgoda sądowa na czynności prawne
 • Zadłużenia małżonka

Prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze zwyczajowo definiuje się jako zbiór norm prawnych regulujących wszelkie formy działalności gospodarczej. Jest to skomplikowane pojęcie jednak jestem po to aby pomagać przedsiębiorcom poprzez:

 • stałą obsługę prawną,
 • analizę umów i dokumentów,
 • zakładanie spółek,
 • prowadzenie negocjacji,
 • analizowanie sytuacji prawnej firmy czy spółki.

W polskim systemie prawnym nie istnieje jeden kodeks, który zawierałby wszystkie normy prawne regulujące prawo gospodarcze. Cechą opisywanej gałęzi prawa jest to, że jest ona związana wieloma aktami prawnymi, a jej zakres jest niezwykle szeroki. Ponadto w Polsce regularnie aktualizuje się przepisy, do których przedsiębiorcy powinni się dostosować. Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się zatem z rozmaitymi obowiązkami i ryzykiem prawnym.

Właśnie dlatego warto skorzystać z pomocy adwokata specjalizującego się w prawie gospodarczym.

Jak mogę Ci pomóc?

 • Przygotuję dla Ciebie analizę prawną i udzielę porad z zakresu: prawa pracy, prawa konkurencji, prawa administracyjnego, prawa cywilnego i prawa podatkowego,
 • Zapewnię doraźną lub stałą obsługę prawną przedsiębiorstwa,
 • Będę reprezentować Twoją firmę przed sądami powszechnymi,
 • Zaopiniuję i sporządzę dokumenty związane z prowadzeniem działalności (np. regulamin, leasing,B2C, umowy o pracę i inne umowy cywilnoprawne),
 • Przygotuję dla ciebie analizę prawną,
 • Udzielę pomocy w zakresie restrukturyzacji zadłużenia,
 • Doradzę w sprawach karnych gospodarczych.

Kancelaria Adwokacka — Sabina Bafia

Nieustannie podnoszę swoje kompetencje, dzięki czemu mogę pochwalić się aktualną i fachową wiedzą w dziedzinie prawa. Wierzę, że pomiędzy klientem a adwokatem powinna istnieć relacja partnerska. Staram się przekazywać informacje na bieżąco, w sposób jasny i klarowny tłumacząc Klientowi, co należy zrobić w danej sytuacji.

Masz wątpliwości dotyczące toczącego się postępowania? Zadzwoń na numer podany poniżej lub napisz na mój adres e-mail, abyśmy wspólnie mogli je rozwiać. Jestem do Państwa do dyspozycji od poniedziałku do piątku, między 8:00 a 16:00. Możemy umówić się na osobiste spotkanie również w innych godzinach, które Państwu odpowiadają.

Potrzebujesz porady prawnej?

Na wiadomości odpowiadam zazwyczaj w ciągu 24h. W przypadku nagłych sytuacji zachęcam do kontaktu telefonicznego.

Adwokat Nowy Targ